światło

Wszystkie rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiednia ilość światła. Światło fiest niezbędne do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Każda roślina ma swoje własne wymagania co do ilości niezbędnego światła. Starajmy się dostarczyć roślinom taką ilość światła jaką mają w warunkach naturalnych.

W naszych domach i mieszkaniach, w różnych ich częściach panują różne warunki oświetleniowe. Dobierając rośliny starajmy się dobrać je do określanych warunków w jakich przyjdzie im żyć. Wiadomo iż na przykład kaktusy są wstanie wytrwać większe nasłonecznianie nić rośliny o bujnych liściach. Planując rozmieszczenie kwiatów warto najpierw zapoznać się z ich wymaganiami. W miejscach ocienionych temperatura też jest zazwyczaj sporo niższa niż na słońcu.

Rośliny narażone na stałe oświetlenie słoneczne należy zazwyczaj częściej oraz intensywniej podlewać niż te rznące w cieniu. W naszej encyklopedii roślin znajdują się dokładnie opisane wymagania roślin co do miejsca uprawy oraz niezbędnej ilości światła.

Oferta naszych partnerów:

Inne ciekawe artykuły o uprawie i pielęgnacji roślin:

 

Encyklopedia roślin:

pielęgnacja roślin: